380934801193

Організаційна  діагностика - етапи, процес, результати.

Організаційна діагностика - етапи, процес, результати.

Пропоную спочатку розібратися з термінологією. Організаційна діагностика, організаційний аудит, управлінський аудит - всі ці назви як на мене є синонімами. Пропоную вживати термін "організаційна діагностика". "Організаційна" - говорити по об'єкту, на який спрямована діагностика - це організація (компанія, підприємство). Також термін «організація»   – це функція управління, яка відповідає розподілу робіт між працівниками та групами працівників (підрозділами) та забезпечує їх дії. Термін " діагностика " (від грецьк. diaghostikos - здатність розпізнавати.  

Одже, Організаційна діагностика - це метод, який допоможе розпізнати розриви "GAP" між станом організації "як є" (як є) та "як має бути" (бути).  Дорожня карта переходу від стану "as is" до "to be" є основною ціною організаційної діагностики.

Як пройти та хто є учасниками організаційної діагностики.  

1 етап - підготовчий.   Учасники - Замовники організаційного аудиту. Це Власники бізнесу, або їх повноважні представники. На цьому етапі Власник/ки описують цільовий стан організації "як повно бути": бачення (visio) , цільова організація, опис цільової медалі. Визначаємо учасників процесу організаційної діагностики: топ-менеджмент, керівники середньої ланки, ключові фахівці. Складаємо реєстр документів, які потребують аналізу. Визначаємо об'єкти діагностики. Спеціалізується на об'єктах, які є складовою частиною системи управління: стратегічні цілі, система планування та звітності, організаційна структура, функціональна структура, бізнес-процеси, розподіл відповідальності, документи (положення, інструкції), інформаційні системи (рівень автоматизації та відповідність потребам) і головне ЛЮДИ. Складаємо план проходження організаційної діагностики. Готуємо організацію до проходження діагностики. На цьому етапі важливо пояснити персоналу мету даного заходу, яку ми використовуємо в результаті. Організаційна діагностика - це не про звільнення, не про визначення "винних" - це про організаційне вдосконалення та підвищення ефективності персоналу в досягнутому дозволі поставленої мети. Тому всі учасники мають зрозуміти від даного заходу та проявити максимальну лояльність та відкритість. 

2 етап - збір даних . Методи: проведення індивідуальних та групових інтерв'ю з учасниками процесу, анкетування, аналіз документів. Мета описати відповідно до плану діагностики стану організації "як є", розуміння персоналу цілей, завдань, відповідальності, ціннісного продукту радянської діяльності, бачення та сильні та слабкі сторони організації, зовнішні загрози та можливості.

3 етап - підготовка звіту за результатами організаційної діагностики .  

4 - етап - презентація звіту про організаційну діагностику Замовнику.

Структура звіту з організаційної діагностики.  

Структура звіту залежить від об'єктів організаційної діагностики. Наприклад, одні з об'єктів є організаційна структура. Опис результатів діагностики буде розділений на дві частини: перша - це "як є" на зараз, "друга" - це висновки, рекомендації, опис цільової моделі "як має бути", опис еволюційного переходу від стан "як є" до цільового. Графічне зображення організаційної схеми "як є" та всіх проміжних варіантів та цільової схеми. Опис та рекомендації щодо розподілу функцій, відповідальності, ступеня регламентації та автоматизації. 

 Об'єктом діагностики є та сама система управління як інструмент досягнення цілей. Діагностика може включати поглиблений аналіз діяльності по функціональним блокам. Наразі я маю компетенції у поглибленому аналізі: функції операційного управління, функції HR, функції розвитку інформаційних систем, функції маркетингу (із залученням відповідних підрядників). На іншій спеціалізованій діагностиці можна виступити представником Завмоніка по залученню відповідних консалтингових компаній чи фрилансерів: фінанси, закупівлі, логістика (складська та транспортна), ІТ, продажі тощо. Представляю інтереси Замовника від написання вимог до діагностики/аудиту, проведення перемовин, формування бюджету на послугу, контролю виконання та аналізу наданих результатів із залученням профільних спеціалістів компанії. Фактично відому функцію Менеджер проекту.   

Чому варто діагностику робити саме із сторонніми компаніями та в чому програма саме від співпраці зі мною як посередником. 

У мене чи сторнної організації немає перетину інтересів усієї Вашої компанії. Ми будемо об'єктивними, валідність результатів роботи буде вищою в порівнянні з внутрішніми фахівцями компанії. Оскільки не має тих обмежень, що є у найбільшого персоналу: страх втратити роботу, посаду, дружні зв'язки з колегами, страх зіпсувати відносини. Мій заробіток - це гонорар, що Ви мені платите. Моя репутація - це Ваш відгук про мою роботу. Тому я зацікавлений у проведенні об'єктивної організаційної діагностики, яка допоможе Вашій організації стати кращою.

Зображення від Freepik

Made with